mavi_nesil

MAVİ NESİL PROJESİ: DENİZCİLİK VE YATÇILIK SEKTÖRÜNDE EĞİTİM, BECERİ VE İSTİHDAM EDİLEBİLİRLİĞİ GELİŞTİRME MERKEZİ
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü’nün yürütücülüğünü üstlendiği ve Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu tarafından geliştirilen, “MAVİ NESİL PROJESİ: Denizcilik ve Yatçılık Sektöründe Eğitim, Beceri ve İstihdam Edilebilirliği Geliştirme Merkeziisimli Projemiz, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın destek ve koordinasyonuyla, T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın  (GEKA) 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında başarılı bulunarak hibe almaya hak kazanmıştır.
Bu proje ile GEKA-SOGEP kapsamında, denizcilik ve yatçılık sektöründe istihdam edilebilirliği arttırma hedefi doğrultusunda, denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu çeşitlilikte ve kabiliyette nitelikli personel ve ara eleman ihtiyacının karşılanması ve uygulamalı mesleki eğitim verecek birimlerin oluşturulması hedeflenmektedir. Projemiz kapsamında Boya, Kaynak, Elektrik-Elektronik, Ahşap-Kompozit, Makine ve Teçhizat, Bilgisayar, Yat Hizmetleri, Denizde Güvenlik olmak üzere yedi farklı alanda uygulamalı mesleki eğitim birimleri ve kursları hayata geçirilecektir.
Gemi-yat inşa sektörlerindeki en temel eğitim gereksinimlerinin karşılanmasına istinaden nitelikli, uygulama bilgi ve becerisi yüksek teknik elemanların yetiştirilmesi amacıyla, Projemiz kapsamında mesleki eğitim kurslarını hayata geçiriyoruz.
Proje süresince, kursların tümü alanında uzman eğitmenler tarafından ve ÜCRETSİZ olarak gerçekleştirilecektir. Mesleki eğitim kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan katılım belgesi verilecektir.
DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE İSTİHDAMA YÖNELİK MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI BAŞLIYOR !!!
MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI:
  • GAZ ALTI KAYNAĞI KURSU
  • ELEKTRİK ARK KAYNAĞI KURSU
  • TEMEL AHŞAP TEKNE ÜRETİMİ KURSU
  • TEMEL KOMPOZİT TEKNE ÜRETİMİ KURSU
 
 
Kurs Başvuruları için Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu ile iletişime geçiniz.
Telefon:     +90 (252) 211 5782 –  5781 - 5621
E-posta:      bdmyo@mu.edu.trnursati@mu.edu.trseymabayazit@mu.edu.tr
Adres: MSKÜ Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Ortakent Yerleşkesi 48420 Bodrum/MUĞLA