Vizyon & Misyon

Misyonumuz
Meslek Yüksekokulumuz, Türk ekonomisinin en önemli sektörü kabul edilen turizm alanında; mavi tur ve yat turizmi konularında nitelikli Ulusal ve Uluslararası yeterlikte her türlü ticari ve özel yatlarda çalışabilecek yat kaptanı, yat inşaatı konusunda bakım, onarım ve tasarım yapabilecek uzman teknik eleman yetiştirmektir.
 
Vizyonumuz
Alanında öncü ve tercih edilen bir eğitim modeli oluşturarak, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen meslek yüksekokulu olmaktır.
 
Kalite Politikası
Denizcilik eğitimine yönelik ulusal ve uluslararası düzeydeki yasal düzenlemeler ve gereklere uygun eğitim-öğretim programları ile iyi eğitimli, yüksek kaliteli, disiplin sahibi, liderlik niteliklerini taşıyan, çevreye ve denize duyarlı öğrenciler yetiştiren bir eğitim kurumu olmak. Denizcilik eğitimimizi teknolojik ve bilimsel gelişmelere göre yenileyerek sürekliliğini sağlamak. Denizcilik eğitim hizmetlerimizi tüm çalışanların ve öğrencilerin katılımı ile verimli kılmak ve mesleki eğitimin geliştirilmesi için akademik çalışmalar yapmak. Kalite anlayışı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz eğitim-öğretim ve hizmet faaliyetlerimizi denizcilik sektörü ile paydaşlarımızın beklentileri ve gereksinimleri doğrultusunda, kalite yönetim sistemi aracılığı ile sürekli iyileştirmektir.